Licensed to: The ENDURO Group LLC
Sulphur High School
Sulphur, Oklahoma
Meet Results
Event 2 MIXED 80m Dash |
NAME | GR | TEAM | TIME |
---|
Girls GRADE K |
---|
1 Kalyn Hansen [2425] | Bolts Track Club | 17.81 |
2 Karson Nunley [2542] | Sulphur Track & Runn | 18.00 |
Girls GRADE 1 |
---|
1 Addelyn Lum [2534] | Luther Track Club | 17.75 |
Girls GRADE 2 |
---|
1 Olivia Grooms [2505] | Bolts Track Club | 15.92 |
Boys GRADE K |
---|
1 Bentley Thompson [2541] | Sulphur Track & Runn | 19.54 |
2 Braeson Seay [2513] | Bolts Track Club | 20.24 |
3 Korbin Crawford [2512] | Bolts Track Club | 21.17 |
4 Crue Garrett [2525] | Sulphur Track & Runn | 22.24 |
5 Jasper Powell [2544] | Sulphur Track & Runn | 25.63 |
6 Dorion Noyce [2526] | Sulphur Track & Runn | 29.94 |
7 Nathaniel Noyce [2527] | Sulphur Track & Runn | 30.49 |
Boys GRADE 1 |
---|
1 Dimitri Powell [2543] | Sulphur Track & Runn | 19.72 |
Boys GRADE 2 |
---|
1 Deven Seay [2514] | Bolts Track Club | 15.69 |
Boys GRADE 3 |
---|
1 Morgan Brown [2523] | Sulphur Track & Runn | 13.82 |
Event 3 MIXED 100m Dash |
NAME | GR | TEAM | TIME |
---|
Girls GRADE 2 |
---|
1 Olivia Grooms [2505] | Bolts Track Club | 19.92 |
Girls GRADE 3 |
---|
1 Kaydra Crawford [2503] | Bolts Track Club | 18.89 |
2 Alley Wilson [2510] | Luther Track Club | 19.21 |
Girls GRADE 4 |
---|
1 Lilly Wilson [2511] | Luther Track Club | 24.27 |
Girls GRADE 5 |
---|
1 Delaney Alexander [2501] | Bolts Track Club | 16.43 |
Girls GRADE 7 |
---|
1 Augie Friend [2536] | Luther Track Club | 15.52 |
2 Zoe Grooms [2432] | Bolts Track Club | 15.80 |
Girls GRADE 9 |
---|
1 Maggie Friend [2535] | Luther Track Club | 14.08 |
Girls GRADE 10 |
---|
1 Hannah Alexander [2502] | Bolts Track Club | 14.02 |
2 Hanah Trenary [2533] | Luther Track Club | 14.72 |
3 Courtney Erter [2504] | Bolts Track Club | 16.65 |
4 Kenli Hansen [2506] | Bolts Track Club | 17.59 |
Boys GRADE 2 |
---|
1 Deven Seay [2514] | Bolts Track Club | 20.22 |
Boys GRADE 3 |
---|
1 Cade Bailey [2528] | Luther Track Club | 16.83 |
2 Morgan Brown [2523] | Sulphur Track & Runn | 17.07 |
3 Maxwell Bristow [2515] | Luther Track Club | 18.83 |
Boys GRADE 4 |
---|
1 Jimmy Collins [2405] | Bolts Track Club | 17.16 |
2 Logan Cox [2538] | Luther Track Club | 19.53 |
Boys GRADE 6 |
---|
1 Karl Friend [2537] | Luther Track Club | 15.40 |
Boys GRADE 9 |
---|
1 Collin Garrett [2530] | Luther Track Club | 13.25 |
2 Chiris Casic [2531] | Luther Track Club | 13.88 |
Event 4 MIXED 300m Dash |
NAME | GR | TEAM | TIME |
---|
Girls GRADE K |
---|
1 Karson Nunley [2542] | Sulphur Track & Runn | 1:58.59 |
Girls GRADE 3 |
---|
1 Maddie Smith [2509] | Luther Track Club | 1:05.07 |
Boys GRADE K |
---|
1 Bentley Thompson [2541] | Sulphur Track & Runn | 1:36.08 |
2 Jasper Powell [2544] | Sulphur Track & Runn | 2:08.00 |
Boys GRADE 3 |
---|
1 Morgan Brown [2523] | Sulphur Track & Runn | 1:03.17 |
Boys GRADE 5 |
---|
1 Jude Smith [2521] | Luther Track Club | 54.23 |
Boys GRADE 6 |
---|
1 Karl Friend [2537] | Luther Track Club | 1:00.80 |
Event 5 MIXED 400m Dash |
NAME | GR | TEAM | TIME |
---|
Girls GRADE 3 |
---|
1 Kaydra Crawford [2503] | Bolts Track Club | 1:40.66 |
Girls GRADE 7 |
---|
1 Zoe Grooms [2432] | Bolts Track Club | 1:37.76 |
Girls GRADE 10 |
---|
1 Courtney Erter [2504] | Bolts Track Club | 1:23.29 |
2 Kenli Hansen [2506] | Bolts Track Club | 1:23.31 |
Boys GRADE K |
---|
1 Korbin Crawford [2512] | Bolts Track Club | 2:05.66 |
Boys GRADE 9 |
---|
1 Collin Garrett [2530] | Luther Track Club | 1:12.50 |
Event 6 MIXED 40m Dash |
NAME | GR | TEAM | TIME |
---|
Girls GRADE K |
---|
1 Kalyn Hansen [2425] | Bolts Track Club | 8.91 |
2 Karson Nunley [2542] | Sulphur Track & Runn | 9.18 |
Girls GRADE 1 |
---|
1 Addelyn Lum [2534] | Luther Track Club | 8.83 |
Boys GRADE K |
---|
1 Braeson Seay [2513] | Bolts Track Club | 9.91 |
2 Jasper Powell [2544] | Sulphur Track & Runn | 10.13 |
3 Bentley Thompson [2541] | Sulphur Track & Runn | 10.31 |
4 Crue Garrett [2525] | Sulphur Track & Runn | 10.58 |
5 Nathaniel Noyce [2527] | Sulphur Track & Runn | 14.77 |
6 Dorion Noyce [2526] | Sulphur Track & Runn | 15.37 |
Boys GRADE 1 |
---|
1 Dimitri Powell [2543] | Sulphur Track & Runn | 9.70 |
Boys GRADE 2 |
---|
1 Deven Seay [2514] | Bolts Track Club | 8.36 |
Event 8 MIXED 200m Dash |
NAME | GR | TEAM | TIME |
---|
Girls GRADE 3 |
---|
1 Kaydra Crawford [2503] | Bolts Track Club | 42.92 |
Boys GRADE 2 |
---|
1 Deven Seay [2514] | Bolts Track Club | 43.42 |
Boys GRADE 3 |
---|
1 Morgan Brown [2523] | Sulphur Track & Runn | 38.18 |
Boys GRADE 4 |
---|
1 Jimmy Collins [2405] | Bolts Track Club | 38.38 |
Boys GRADE 5 |
---|
1 Jude Smith [2521] | Luther Track Club | 33.27 |
Boys GRADE 8 |
---|
1 Braiden Smith [2519] | Luther Track Club | 31.65 |
Boys GRADE 9 |
---|
1 Collin Garrett [2530] | Luther Track Club | 28.38 |
2 Chiris Casic [2531] | Luther Track Club | 28.43 |
Boys GRADE 11-12 |
---|
1 Isaac Smith [2520] | Luther Track Club | 28.09 |
Event 9 MIXED 4x25m Relay |
NAME | TEAM | TIME |
---|
Mixed GRADE K |
---|
1 Bolts Track Club A | Bolts Track Club | 21.95 |
2 Sulphur Track & Runn A | Sulphur Track & Runn | 25.29 |
3 Sulphur Track & Runn B | Sulphur Track & Runn | 28.51 |
4 Sulphur Track & Runn C | Sulphur Track & Runn | 32.67 |
5 Sulphur Track & Runn D | Sulphur Track & Runn | 34.92 |
Event 10 MIXED 4x100m Relay |
NAME | TEAM | TIME |
---|
Mixed GRADE K |
---|
1 Luther Track Club A | Luther Track Club | 55.08 |
2 Luther Track Club B | Luther Track Club | 55.85 |
3 Bolts Track Club A | Bolts Track Club | 1:06.24 |
4 Luther Track Club C | Luther Track Club | 1:09.58 |
5 Luther Track Club D | Luther Track Club | 1:20.19 |
Event 15 MIXED Long Jump |
NAME | GR | TEAM | MARK |
---|
Girls GRADE K |
---|
1 Karson Nunley [2542] | Sulphur Track & Runn | 6'08.00" |
2 Kalyn Hansen [2425] | Bolts Track Club | 5'04.00" |
Girls GRADE 1 |
---|
1 Addelyn Lum [2534] | Luther Track Club | 4'04.00" |
Girls GRADE 2 |
---|
1 Olivia Grooms [2505] | Bolts Track Club | 8'07.00" |
2 Miya Johnson [2540] | Sulphur Track & Runn | 8'06.00" |
Girls GRADE 3 |
---|
1 Maddie Smith [2509] | Luther Track Club | 9'05.00" |
2 Kaydra Crawford [2503] | Bolts Track Club | 9'04.00" |
Girls GRADE 5 |
---|
1 Delaney Alexander [2501] | Bolts Track Club | 10'10.00" |
Girls GRADE 7 |
---|
1 Zoe Grooms [2432] | Bolts Track Club | 13'00.00" |
2 Augie Friend [2536] | Luther Track Club | 10'06.00" |
Girls GRADE 10 |
---|
1 Hannah Alexander [2502] | Bolts Track Club | 14'06.00" |
2 Hanah Trenary [2533] | Luther Track Club | 14'04.00" |
3 Kinlee Jones [2532] | Luther Track Club | 13'00.00" |
4 Courtney Erter [2504] | Bolts Track Club | 12'00.00" |
Kenli Hansen [2506] | Bolts Track Club | NM |
Boys GRADE K |
---|
1 Korbin Crawford [2512] | Bolts Track Club | 6'08.00" |
2 Bentley Thompson [2541] | Sulphur Track & Runn | 5'04.00" |
3 Jasper Powell [2544] | Sulphur Track & Runn | 4'11.00" |
4 Braeson Seay [2513] | Bolts Track Club | 4'02.00" |
5 Crue Garrett [2525] | Sulphur Track & Runn | 3'09.00" |
6 Nathaniel Noyce [2527] | Sulphur Track & Runn | 3'04.00" |
7 Dorion Noyce [2526] | Sulphur Track & Runn | 2'10.00" |
Boys GRADE 1 |
---|
1 Dimitri Powell [2543] | Sulphur Track & Runn | 4'03.00" |
Boys GRADE 2 |
---|
1 Deven Seay [2514] | Bolts Track Club | 7'03.00" |
Boys GRADE 3 |
---|
1 Cade Bailey [2528] | Luther Track Club | 9'11.00" |
2 Morgan Brown [2523] | Sulphur Track & Runn | 9'08.00" |
3 Maxwell Bristow [2515] | Luther Track Club | 9'06.00" |
Boys GRADE 4 |
---|
1 Jimmy Collins [2405] | Bolts Track Club | 10'11.00" |
2 Logan Cox [2538] | Luther Track Club | 9'03.00" |
Boys GRADE 6 |
---|
1 Karl Friend [2537] | Luther Track Club | 11'10.00" |
Boys GRADE 7 |
---|
1 Lucas Cox [2539] | Luther Track Club | 8'07.00" |
Boys GRADE 9 |
---|
1 Collin Garrett [2530] | Luther Track Club | 15'08.00" |
2 Chiris Casic [2531] | Luther Track Club | 13'10.00" |
Event 16 MIXED Softball Throw |
NAME | GR | TEAM | MARK |
---|
Girls GRADE K |
---|
1 Karson Nunley [2542] | Sulphur Track & Runn | 32'09.00" |
2 Kalyn Hansen [2425] | Bolts Track Club | 19'02.00" |
Girls GRADE 2 |
---|
1 Olivia Grooms [2505] | Bolts Track Club | 37'01.00" |
2 Miya Johnson [2540] | Sulphur Track & Runn | 36'04.00" |
Girls GRADE 3 |
---|
1 Alley Wilson [2510] | Luther Track Club | 61'07.00" |
2 Kaydra Crawford [2503] | Bolts Track Club | 55'07.00" |
Girls GRADE 4 |
---|
1 Lilly Wilson [2511] | Luther Track Club | 33'04.00" |
Girls GRADE 5 |
---|
1 Macie Bristow [2508] | Luther Track Club | 86'00.00" |
Boys GRADE K |
---|
1 Bentley Thompson [2541] | Sulphur Track & Runn | 28'09.00" |
2 Braeson Seay [2513] | Bolts Track Club | 22'08.00" |
3 Nathaniel Noyce [2527] | Sulphur Track & Runn | 22'00.00" |
4 Korbin Crawford [2512] | Bolts Track Club | 21'00.00" |
5 Jasper Powell [2544] | Sulphur Track & Runn | 19'09.00" |
6 Crue Garrett [2525] | Sulphur Track & Runn | 12'09.00" |
7 Dorion Noyce [2526] | Sulphur Track & Runn | 12'00.00" |
Boys GRADE 1 |
---|
1 Dimitri Powell [2543] | Sulphur Track & Runn | 32'00.00" |
Boys GRADE 2 |
---|
1 Deven Seay [2514] | Bolts Track Club | 36'06.00" |
Boys GRADE 3 |
---|
1 Morgan Brown [2523] | Sulphur Track & Runn | 77'00.00" |
Boys GRADE 4 |
---|
1 Jimmy Collins [2405] | Bolts Track Club | 97'00.00" |
Event 19 MIXED High Jump |
NAME | GR | TEAM | MARK |
---|
Girls GRADE K |
---|
Kalyn Hansen [2425] | Bolts Track Club | NM |
Girls GRADE 1 |
---|
Addelyn Lum [2534] | Luther Track Club | NM |
Girls GRADE 2 |
---|
1 Olivia Grooms [2505] | Bolts Track Club | 2'09.00" |
Girls GRADE 3 |
---|
1 Kaydra Crawford [2503] | Bolts Track Club | 2'09.00" |
2 Alley Wilson [2510] | Luther Track Club | 2'06.00" |
Girls GRADE 5 |
---|
1 Macie Bristow [2508] | Luther Track Club | 3'04.00" |
Girls GRADE 7 |
---|
1 Zoe Grooms [2432] | Bolts Track Club | 4'02.00" |
Girls GRADE 10 |
---|
1 Hannah Alexander [2502] | Bolts Track Club | 4'08.00" |
2 Courtney Erter [2504] | Bolts Track Club | 4'00.00" |
3 Kenli Hansen [2506] | Bolts Track Club | 3'08.00" |
Boys GRADE K |
---|
Dorion Noyce [2526] | Sulphur Track & Runn | NM |
Nathaniel Noyce [2527] | Sulphur Track & Runn | NM |
Korbin Crawford [2512] | Bolts Track Club | NM |
Boys GRADE 2 |
---|
1 Deven Seay [2514] | Bolts Track Club | 2'06.00" |
Boys GRADE 3 |
---|
1 Cade Bailey [2528] | Luther Track Club | 3'04.00" |
2 Maxwell Bristow [2515] | Luther Track Club | 2'09.00" |
Boys GRADE 4 |
---|
1 Jimmy Collins [2405] | Bolts Track Club | 3'04.00" |
2 Logan Cox [2538] | Luther Track Club | 2'06.00" |
Boys GRADE 6 |
---|
1 Karl Friend [2537] | Luther Track Club | 3'04.00" |
Boys GRADE 7 |
---|
1 Lucas Cox [2539] | Luther Track Club | 3'06.00" |
Event 20 MIXED Pole Vault |
NAME | GR | TEAM | MARK |
---|
Girls GRADE 5 |
---|
Macie Bristow [2508] | Luther Track Club | NM |
Girls GRADE 9 |
---|
1 Sarah Bolner [2529] | Luther Track Club | 6'00.00" |
Girls GRADE 13-17 |
---|
1 Jewel Simmons [2545] | Sulphur Track & Runn | 5'06.00" |
Boys GRADE 5 |
---|
1 Jude Smith [2521] | Luther Track Club | 6'06.00" |
Boys GRADE 8 |
---|
1 Braiden Smith [2519] | Luther Track Club | 7'00.00" |
Boys GRADE 11-12 |
---|
1 Isaac Smith [2520] | Luther Track Club | 14'01.00" |
Event 21 MIXED 50m Hurdles |
NAME | GR | TEAM | TIME |
---|
Girls GRADE K |
---|
1 Karson Nunley [2542] | Sulphur Track & Runn | 14.43 |
2 Kalyn Hansen [2425] | Bolts Track Club | 16.32 |
Girls GRADE 1 |
---|
1 Addelyn Lum [2534] | Luther Track Club | 13.44 |
Girls GRADE 2 |
---|
1 Olivia Grooms [2505] | Bolts Track Club | 12.87 |
Girls GRADE 3 |
---|
1 Kaydra Crawford [2503] | Bolts Track Club | 12.69 |
Boys GRADE K |
---|
1 Braeson Seay [2513] | Bolts Track Club | 16.34 |
2 Korbin Crawford [2512] | Bolts Track Club | 17.74 |
3 Jasper Powell [2544] | Sulphur Track & Runn | 19.71 |
4 Bentley Thompson [2541] | Sulphur Track & Runn | 19.87 |
5 Crue Garrett [2525] | Sulphur Track & Runn | 26.02 |
6 Dorion Noyce [2526] | Sulphur Track & Runn | 27.48 |
7 Nathaniel Noyce [2527] | Sulphur Track & Runn | 28.74 |
Boys GRADE 1 |
---|
1 Dimitri Powell [2543] | Sulphur Track & Runn | 22.26 |
Boys GRADE 2 |
---|
1 Deven Seay [2514] | Bolts Track Club | 12.97 |
Boys GRADE 3 |
---|
1 Morgan Brown [2523] | Sulphur Track & Runn | 10.94 |
2 Cade Bailey [2528] | Luther Track Club | 11.54 |
3 Maxwell Bristow [2515] | Luther Track Club | 12.96 |
Boys GRADE 4 |
---|
1 Jimmy Collins [2405] | Bolts Track Club | 11.25 |
2 Logan Cox [2538] | Luther Track Club | 11.82 |
Event 24 MIXED 300m Hurdles |
NAME | GR | TEAM | TIME |
---|
Girls GRADE 7 |
---|
1 Zoe Grooms [2432] | Bolts Track Club | 1:05.57 |
Girls GRADE 10 |
---|
1 Hannah Alexander [2502] | Bolts Track Club | 1:03.06 |